İhracat Danışmanlığı

İhracat danışmanlığı hizmetimiz, firmalara yurt dışı pazar konusunda, pazarların tespiti için detaylı bir biçimde, dünya pazarlarında pazar araştırması yaparak başlar. Ürünlerle ilgili öncelikle ihracat verilerini inceleyerek yaptığımız danışmanlık hizmetimiz, uluslararası pazarlardaki ürün tedariki, talep, rekabet, rakama dayanan hedef pazar tespiti gibi konularda firmalara detaylı incelemeler yapmaktayız. Yapılan inceleme ve araştırmaları müşterimize rapor halinde bu incelemeleri sunmaktayız.

Sonraki adımımız, yurt dışı müşteri ilişkileridir. Potansiyel alıcılardan oluşan müşteri listeleri oluşturarak, seçilen potansiyel müşteriler ile iletişime geçmekteyiz. Firmayı tanıtan sunumlar hazırlamak ve danışmanlarımız işe devam eder. Sunumda firma, firmanın ürünleri, firmanın teklifi, potansiyel alıcılara aktarılır. Anlaşmalar sağlanır ve mevcut ihracat işlemleri gerçekleştitilerek, ürün satışı yapılır.

Tüm bu aşamalarda ihracat danışmanı, ödeme tahsilatı, satılmış ürünlerin teslimatı, sevkiyat evraklarını hazırlama, lojistik operasyonlar gibi konularda işletmelere, danışmanlık hizmetlerini devam ettirir.

Uluslararası ticaret yapmak isteyen, yurt dışı pazarlarda ihracat yapmak istiyorum diyen ya da var olan ticari faaliyetlerini geliştirmek isteyen tüm işletmeler, İhracat danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilir. 

İhracat Danışmanlığı Hizmetinin İşletmelere Faydaları
Address

Dış ticaret ithalat süreçleri ve ihracat süreçleri sistemli bir şekilde, aksaklıklara uğramadan yönetilmesi ve devam ettirilmesi.

Email

İşletme ihracat danışmanı aradan çekildiği zaman, dış ticaret ekibiyle birlikte işleri kolaylıkla, yönetebilir duruma gelmektedir.

Phone Number

Yurt dışı müşteri ilişkileri konusunda firmaya ihracat danışmanı tarafından verilmiş olan müşteri listeleri sayesinde, işletme müşteri bulma sorunu yaşamaz. Ve müşteri ilişkileri sistemli bir şekilde yönetilir.

Fax

Yeni müşteriler kazanan firma, yeni satışlar da yapacağı için, işletmede satış artışı yaşanmaktadır.

Fax

Firma için daha önceden hazırlanmış raporlar sayesinde, firma ürününü ve kendini rahatlıkla tanıtabilir, müşterilerine fiyat tekliflerinde rahatlıkla bulunabilir.

Fax

Ayrıca ihracat danışmanlık hizmetleri sayesinde ticaret fuarlarında işletmelere destek sağlandığından dolayı, işletme ticaret fuarlarında etkin olabilmektedir.